Skip to main content
Geschreven op 4 december 2020

Tuinbouwjongeren Oostland en Havecon: collega Pieter Ammerlaan vertelt...

U kent intussen onze rubriek ‘Havecon klant aan het woord…’, waarin wij periodiek een gewaardeerde klant aan de tand voelen over (de historie van) zijn of haar bedrijf en de samenwerking met Havecon.

Vandaag eens niet een klant, maar een collega die wij interviewen. In dit geval niet over de business, maar over wat hij doet buiten Havecon om. Nee, wees niet bang, we gaan het niet hebben over bijzondere hobby’s, maar over de nevenfunctie van ‘onze’ Junior Sales manager, Pieter Ammerlaan. En -het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan- eigenlijk gaan we het wél over de business hebben. Pieter is namelijk, na bijna een jaar bestuurslid te zijn geweest, sinds februari dit jaar de trotse voorzitter van Tuinbouwjongeren Oostland (TJO).

Hoe zit dat, Pieter, is een 40-urige werkweek in de Sales in de kassenbouw niet genoeg (glas)tuinbouw voor je? 
Pieter: “Nee, zeker niet. Van huis uit ben ik ook echt opgevoed met en in de tuinbouw en dan wordt je van kinds af aan besmet met het groene virus…. Ik vind het erg leuk mij buiten mijn werk om ook bezig te houden met onze prachtige sector. Van TJO krijg ik extra energie, want wij richten ons op jongeren tussen pakweg 16 en 35 jaar die een connectie hebben met de tuinbouw, in welke vorm dan ook. Laat ik nou net in de categorie vallen. Tussen onze ca. 150 leden gaat het van een student, telers- of kwekerszoon tot iemand die werkzaam is binnen een tuinbouw-gerelateerd bedrijf”.

Dat is een gemêleerd gezelschap, inderdaad! En komen die leden alleen maar uit het Oostland?
“Ja, met een uitzondering hier en daar. Binnen regio Oostland vallen de gemeentes Lansingerland, Pijnacker-Nootdorp en Zuidplas. Dit is ook ons focus gebied, zoals onze naam al te kennen geeft. Echter zullen wij niemand weigeren die net buiten deze regio valt en toch graag lid wilt worden.

Wat doen jullie zoal om de toekomst van de tuinbouw in deze regio zeker te stellen?
“Wij focussen ons vooral op het samenbrengen van onze leden en hen te informeren over de laatste ins en outs binnen de sector. Door jongeren met elkaar te verbinden creëren zij op een informele manier hun eigen netwerk wat zij vandaag en morgen kunnen gebruiken om zichzelf verder te ontwikkelen. Door informatieve ledenavonden en excursies bij tuinbouwbedrijven laten wij graag zien hoe onze innovatieve sector blijft door ontwikkelen. Er ligt een mooie toekomst in het vooruitzicht voor de tuinbouw met thema’s als duurzaamheid, voedselveiligheid en hoe we de wereld kunnen blijven voorzien van goede en liefst lokaal geteelde groenten. De tuinbouwjongeren zijn hierin de ‘Next generation’ die hiermee aan de slag zullen gaan.”

TJO doet ook aan kruisbestuiving door een steeds intensiever contact met zijn ‘Westerse’ collega’s van -je raadt het al- Tuinbouwjongeren Westland. Eens per jaar wordt er gezamenlijk een Tuinbouw Jongeren magazine gepubliceerd en is er een Topsprekers-avond voor alle leden van Tuinbouw Jongeren.

Pieter vervolgt: “Als nieuwe voorzitter vind ik het een enorm leuke uitdaging om het visitekaartje te zijn voor TJO. Samen met het 9-koppige bestuur hebben we sowieso een maandelijkse vergadering, waarin we met elkaar de richting bepalen, zoals welke belangen we willen behartigen in samenspraak met bijvoorbeeld de LTO en gemeenten en welke sprekers we graag zouden uitnodigen om onze leden bij te praten. Maar we plannen ook ‘Tuinen Bij.. bijeenkomsten’ bij tuinders, die ons hun verhaal kunnen vertellen over de ontwikkelingen en uitdagingen in de sector. Ook maken we jaarlijks een studiereis de grens over, welke dit jaar helaas niet door kon gaan door Covid-19. We gaan er vanuit dat we deze in 2021 zeker weer op de planning kunnen zetten.

 

Pieter Ammerlaan

Dat klinkt goed allemaal. En financieel zit het ook wel goed, als we de recente berichten in de media lezen?
“Onze samenwerking met de Rabobank tot in den eeuwigheid? Ja, dat is nu zeker een vaste waarde geworden, waar we heel erg blij mee zijn. Rabobank is onze hoofdsponsor, maar natuurlijk zijn er nog veel meer en heel diverse partijen die onze missie ondersteunen. Zonder volledig te kunnen zijn, noem ik Van Etten, Horticoop en Hogeschool InHolland”.

Tot slot nog even over die kruisbestuiving. Die zal er in je rol als voorzitter bij TJO en je baan als Junior Sales Manager bij ons ook zijn?
“Absoluut. Het is erg leuk om de topics die wij bij TJO behandelen ook in de praktijk te brengen als ik contact heb met onze (potentiële) klanten. Ik ben van de nieuwe generatie en probeer mijn actuele kennis ook over te brengen aan telers of investeerders die op het punt staan een nieuwe kas aan te kopen. Dat zie ik als een stukje extra service die ik kan bieden en dat maakt de combinatie van de twee functies ook zo leuk”.

Lees ook het artikel over TJO en TJW in de nieuwe KAS Magazine, die dit weekend verschijnt. 

Laten we in contact blijven.

Logo Havecon - Horticulture Projects

Adres


Havecon Horticultural Projects
Lorentzstraat 8
2665 JH Bleiswijk, Nederland
+31 (0)10 266 32 70